Slider Title

Short Excerpt

Amok / Amok

ČESKÁ PREMIÉRA

Režie: Kasia Adamik  •  Scénář: Richard Karpala  •  Kamera: Tomasz Naumiuk  •  Střih: Michał Czarnecki  •  Hudba: Antoni Komasa-Łazarkiewicz  •  Hrají: Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat, Zofia Wichłacz, Zbigniew Stryj, Mirosław Haniszewski, Jan Peszek

Krystian Bala (Mateusz Kościukiewicz) je spisovatel kriminální literatury, který právě vydává svou knihu. Jacek Sokolski (Łukasz Simlat) je policista, který se po suspendaci vrací ke své práci. Dostává za úkol vyšetřit případ brutální vraždy ženy. Zjišťuje, že veškeré okolnosti případu jsou nápadně podobné obsahu knihy, kterou spisovatel právě vydal. Oba dva muži se setkávají, a toto setkání vnáší do šetření případu nové světlo. Jsou to silné osobnosti balancující na hranici dobra a zla. Stírá se rozdíl mezi policistou a zločincem, neboť oba v celém případu totiž sledují zejména vlastní touhy, cíle a prospěch. Vynikající žánrový film Kasii Adamik, autorky filmů „V ofsajdu“ (2008) nebo „Jánošík – Pravdivá historie“ (2009) a mj. také dcery slavné Agnieszky Holland, je založen na skutečné události a skutečně spáchaném zločinu v roce 2007.


MFF 3Kino


A massacred body is drifting on the  river. After four days, local fishermen find it. The message about the ghastly discovery reaches all the information services in the country. Four years later an anonymous phone call suggests the police that it was a murder that has been described in detail in the novel Amok. The case is taken over by inspector Jacek Sokolski. A fight of two strong personalities, balancing on the border of good and evil, starts. Is K. the murderer, or perhaps has he become the victim of his own ambitions and an unfortunate set of circumstances?

www.festiwalgdynia.pl


KOUPIT VSTUPENKU