Slider Title

Short Excerpt

Jsem vrah / I´m a Killer

(Jestem mordercą, Polsko; 2016; 107 min.; DCP)

Režie/Director: Maciej Pieprzyca


Scénář/Writer:Maciej Pieprzyca

Kamera/Cinematography by: Paweł Dyllus 

Střih/Editing by: Leszek Starzyński

Hudba/Music by: Bartosz Chajdecki

Hrají/Cast: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Piotr Adamczyk, Michał Żurawski, Magdalena Popławska, Piotr Garlicki ad.

Producent/Producer: Renata Czarnkowska-Listoś, Maria Gołoś

Trailer k filmu

Koupit vstupenky


Jsemvrah1

Mnoha nejasnostmi dodnes opředený příběh sériového vraha žen Zdisława Marchwického (zvaného „Vampýr ze Zagłębia“) se stal inspirací pro nejnovější film Macieje Pieprzycy („Inferno“, „Třísky“, „Život je úžasný“), zasazeného do reálií Polské lidové republiky začátku 70. let. Již několik vyšetřovatelů se pokusilo pachatele neúspěšně dopadnout, nyní je vyšetřováním nově pověřen ambiciózní kriminalista Jasiński (Mirosław Haniszewski). Z důvodu, že poslední obětí Vampýra je příbuzná komunistického funkcionáře, sílí požadavek na Jasińského dopadnout pachatele za každou cenu. Náhoda i několik nepřímých důkazů vede k zatčení osoby jménem Wiesław Kalicki (Arkadiusz Jakubik). Zdaleka však chybí nezvratný důkaz k usvědčení pachatele a nekompromisní tlak státního zřízení rozehrává několik fatálních vnitřních dilemat – na straně Kalického – zda se pod vidinou slibovaného mírnějšího trestu přiznat k něčemu, o čem tvrdí, že nikdy neudělal, na straně Jasińského – zda dostát příkazu a tak trochu i osobním ambicím a postavit před soud člověka, o jehož vině dosud není nepochybně přesvědčen. Film získal spoustu ocenění doma i v zahraničí a není prvním autorovým dílem zobrazujícím danou historickou událost. Touto reálií se Pieprzyca zabýval již před 18 lety ve stejnojmenném dokumentárním filmu.


MFF 3KinoA psychological thriller inspired by actual events from the early ‘70s. After an unsuccessful investigation so far, a young militia officer becomes the leader of an investigation group which is to capture a serial killer of women. An ordinary man put in a situation which overwhelms him, fighting his own weaknesses, ambitions but also the socio-political system, is close to crossing the thin line.

www.llf.pl