Slider Title

Short Excerpt

Ministerstvo lásky / Ministry of Love (kino Evald)

(Ministarstvo ljubavi, Chorvatsko/ČR; 2016; 103 min.; DCP)

Režie/Director: Pavo Marinković


Scénář/Writer: Pavo Marinković

Kamera/Cinematography by: Simon Tansek

Střih/Editing by: Dubravko Slunjski 

Hudba/Music by: Hrvoje Crnic, Mydy Rabycad

Hrají/Cast: Stjepan Perić, Dražen Kühn, Olga Pakalović, Ecija Ojdanić, Milan Strljić, Dijana Vidušin, Ksenija Marinković, Slobodan Milovanović ad.

Producent/Producer: Stanislav Babic, Julietta Sichel

KOUPIT VSTUPENKU


Ministerstvolasky1

Satirická komedie v kombinaci s atraktivním žánrem road-movie nás zavádí do současné chorvatské společnosti na venkově. Fiktivní ministerstvo lásky je orgán, který byl nově vytvořen za účelem sanace finančních problémů chorvatské vlády, a má za úkol důsledně zkontrolovat vdovy po chorvatských vojácích padlých během války na balkánském poloostrově v 90. letech. Podle nového nařízení ty vdovy, které po smrti svých mužů navázaly nový vztah, nesmějí nadále pobírat vdovský důchod. Do řad ministerstva lásky se nechá pomocí protekce zaměstnat i biolog Krešo, prožívající krizi středních let. Společně se svým přinejmenším podivným společníkem Šikićem se vydávají na cestu Chorvatskem s cílem prokázat několika vdovám, že na důchodové dávky již nemají nárok. Jelikož však nepatří mezi nejschopnější pracovníky, dávají vdovám velkou šanci své nové vztahy utajit. Po nepovedeném debutu „Milostný život zbabělce“ (2009), mj. s Janem Budařem v jedné z rolí, přichází režisér Pavo Marinković s výborným reparátem v podobě „Ministerstva lásky“, natočeného v české koprodukci. Jde o film, během kterého se divákův úsměv s podivením a absurditou střídá v poměrně časté frekvenci.


MFF 3Kino

                                                                                                                                                                      

Two eccentric government clerks take a trip through Croatia in search of a better life. At the urging of his father-in-law, Krešo, an unemplyed biologist, gets a job as a clerk in a newly established government ministry. He and his new work partner, Šikić, are sent to the countryside to find out whether any war widows have been “shacking up”, and if so, ensure their military pensions are revoked. Though an unappealing task, bad work is better than no work. It soon becomes apparent, however, that neither one of them is cut out for the job. Krešo, in the midst of a mid-life crisis, realizes he expected more from his life and his marriage, which is on the rock. An ironic comedy about love and the dilemmas of everyday life.

www.eurofilmfest.cz