Slider Title

Short Excerpt

O těle a duši / On Body and Soul

(Teströl és lélekröl, Maďarsko; 2017; 116 min.; DCP)

Režie/Director: Ildikó Enyedi


Scénář/Writer: Ildikó Enyedi

Kamera/Cinematography by: Máté Herbai

Střih/Editing by: Károly Szalai

Hudba/Music by: Adam Balazs

Hrají/Cast: Morcsányi Géza, Alexandra Borbély, Zoltán Schneider, Ervin Nagy, Attila Fritz, Rozi Székely, Nóra Rainer-Micsinyei, Zsuzsa Járó ad.

Producent/Producer: Ernö Mesterházy, András Muhi, Mónika Mécs

KOUPIT VSTUPENKU


Oteleadusi1

Vítězný film letošního Berlinale, který okamžitě začal objíždět všechny světové festivaly, uvádíme nedlouho po distribuční premiéře ve spolupráci se společností Film Europe. Jatka v Budapešti jsou dějištěm zvláštně nádherného milostného příběhu. Hned jak Maria začne pracovat jako nový kontrolor kvality, začne šuškanda. Při obědě si ve sterilní kantýně mladá žena sedá vždy sama, aby se potichu najedla. Bere svou práci vážně a dodržuje přesně pravidla, trestá každé deko tuku navíc. Žije ve světě grafů a dat, které má vryté v paměti již od dětství. Její o trochu starší šéf Endre je také tichý typ. Váhavě se ti dva začnou poznávat. Jak se sbližují, ke svému úžasu zjišťují, že mají dokonce v noci i stejné sny. Opatrně se je snaží proměnit v realitu. Tento příběh o dvou lidech, kteří objevují nový svět emocí a fyzické touhy, nejprve každý sám a poté společně, je vyprávěn režisérkou Ildikó Enyedi něžně, ale nechybí mu ani jemný humor. Film o strachu a zábranách spojených s otevíráním se druhým a o tom, jak skvělé to může být, když se člověk nakonec druhým otevře.

www.llf.pl


A slaughterhouse in Budapest is the setting of a strangely beautiful love story. No sooner does Mária start work as the new quality controller than the whispers begin. At lunch the young woman always chooses a table on her own in the sterile canteen where she sits in silence. She takes her job seriously and adheres strictly to the rules, deducting penalty points for every excessive ounce of fat. Hers is a world that consists of figures and data that have imprinted themselves on her memory since early childhood. Her slightly older boss Endre is also the quiet type. Tentatively, they begin to get to know each other. Recognising their spiritual kinship, they are amazed to discover that they even have the same dreams at night. Carefully, they attempt to make them come true. This story of two people discovering the realm of emotions and physical desire, at first individually and then togeter, is tenderly told by director Ildikó Enyedi, but in a way that also exudes subtle humour. A film about the fears and inhibitions associated with opening up to others, and about how exhilarating it can be when you finally do.

www.llf.pl