Slider Title

Short Excerpt

Skleněný tygr / Glass Tiger

(Üvegtigris, Maďarsko; 2001; 104 min.; DVD)

Režie/Director: Péter Rudolf, Iván Kapitány 


Scénář/Writer: Péter Rudolf, Iván Kapitány, Gábor Olivér Buss, Hilda Hársing

Kamera/Cinematography by: Iván Kapitány 

Střih/Editing by: Csaba Vass 

Hudba/Music by: László Dés, Péter Geszti

Hrají/Cast: Péter Rudolf, Gábor Reviczky, Imre Csuja, Sándor Gáspár, József Szarvas, Lajos Ottó Horváth, Enikő Börcsök ad.

Producent/Producer: Gábor Kovács, Ágnes Pataki

TRAILER K FILMU

KOUPIT VSTUPENKY


ST1-1

Tato komedie vypráví příběh několika nudných dní v životě šesti kámošů. Lali, velký fanoušek USA, vlastní u silnice stánek „Skleněný tygr“ s občerstvením. Gaben krade auta, Róka/Lišák je podvodníček, Sanyi je hloupý bezdomovec, Coco pořád omílá, jak přijít k prachům a vyrazit do Ameriky, Cingi/Hubeňour pořád hraje na saxofon, i když tím ostatním leze na nervy. Gaben přemluví Laliho, aby si koupil starý Chevrolet Impala, jakožto pravý americký sen. Když konečně po dlouhých peripetiích auto sežene, Lali si ho ani nevyzkouší, protože je totálně zničeno náklaďákem. Mezitím Lišák začíná zuřivě vrak hledat, jelikož se ho za velké peníze snaží udat. Ale Lali ho už prodal, myslel si totiž, že je k ničemu. Lišákovi vyhrožují drsní chlápci; má auto dodat, nebo se vyplatit. Musí sehnat peníze za každou cenu.

www.filmpartners.hu


This comedy tells the story of a few uneventful days in the lives of six pals. Lali, a great fan of America, owns a sandwich stand by the road, called The Glass Tiger. Gaben pinches cars; Fox is a petty swindler; Sanyi a half-wit homeless; Coco can’t shut up about getting some dough and going to America; Slimmy keeps playing the saxophone, despite the others‘ frayed nerves. Gaben talks Lali into buying an old Chevrolet Impala, the real American dream. After the long escapade of getting the car, Lali doesn’t even get the chance to try the Chevvy out, because a truck completely demolishes it. Fox in the meantime is looking excitedly for the „Wreck“, what he has been trying to sell for big money. But Lali has sold what he thought to be scrap, not good for anything. Fox is threatened by some tough guys to bring it back or pay up. He has to get money at all costs. 

www.filmpartners.hu