Slider Title

Short Excerpt

Uzavřená soustava / The Closed Circuit

(Układ zamknięty, Polsko; 2013; 100 min.; DCP

Režie/Director: Ryszard Bugajski

Scénář/Writer: Mirosław Piepka, Michał S. Pruski

Kamera/Cinematography by: Piotr Sobociński jr

Střih/Editing by: Irena Siedlar

Hudba/Music by: Shane Harvey

Hrají/Cast: Janusz Gajos, Kazimierz Kaczor, Wojciech Żołądkowicz, Przemysław Sadowski, Jarosław Kopaczewski, Robert Olech, Maria Mamona ad.

Producent/Producer: Olga Bieniek, Mirosław Piepka

KOUPIT VSTUPENKY
Uzavrenasoustava2Pánové Stawski, Rybarczyk a Maj jsou úspěšnými podnikateli, kterým se povedlo vybudovat vzkvétající firmu Nawar. Při oslavě otevření nové výrobní haly se setkávají s dlouholetým státním zástupcem Kostrzewou. Tomu je prosperující společnost trnem v oku a ve spolupráci s mladým ambiciózním kolegou a vedoucím finančního úřadu se rozhodnou vykonstruovat proti společníkům obvinění z praní špinavých peněz. Je tím sledován nejen vlastní finanční prospěch, ale rovněž Kostrzewowa osobní msta, neboť to byl Majův otec, u kterého si Kostrzewa v dobách socialismu výrazně zkomplikoval své studium neprospěchem u zkoušky z římského práva. V momentě, kdy má veřejně vyjít na povrch Kostrzewowa stranická minulost, je přikročeno k velmi razantním a nespravedlivým řešením. Kontroverzní film, založený na skutečných událostech, který ač vychází z polských reálií, jeho obsah je vysoce univerzální a v době svého uvedení vzbudil silné emoce jak doma, tak i v zahraničí.

MFF 3Kino


Inspired by real events that took place in 2003, The Closed Circuit relates the misfortunes of three businessmen who fall victim to a conspiracy of sorts, led by a corrupt group of jurists and tax department employees. One day, at 6 a.m., anti-terrorist intervention teams, guns in hand, enter the homes of these three businessmen, who have no idea of the origin of the accusations brought against them by the district attorney: they are accused of being criminals laundering money. Put in jail and kept from having any contact with their families who are being harassed by government employees, they can only count on the help of a young journalist who will risk his career on television to do everything he can to unveil the truth.

www.cineuropa.org