Slider Title

Short Excerpt

O kině Atlas

1544317_716626301754424_630856841916460767_n

Kino Atlas nabízí návštěvníkům 2 kinosály. Velký sál s kapacitou 143 míst a Malý sál s kapacitou 58 míst. Velký sál je digitalizovaný, s možností 3D projekcí a se zvukovým systémem Dolby Digital. Malý sál je digitalizovaný s možností 2D projekcí a se zvukovým systémem SR. V obou sálech je možné promítat z DVD a Blu-ray disku a je také možné připojit PC.

Kino je často využíváno pro novinářské projekce, tiskové konference, slavnostní premiéry, školní představení, semináře, přehlídky a festivaly. V prostotách kina je k dispozici společenský salonek s kapacitou cca 20 osob, který je vhodný pro školení, výstavy, prezentace, konference, malý raut apod.

Součástí kina je klimatizovaná kavárna Atlas Café, s kapacitou cca 50 míst. Café Atlas mimo svoji standardní nabídku zajistí i cateringové služby pro akce konané v kině Atlas nebo okolí.

Budova byla projektována v letech 1935–1936 architekty Františkem Josefem Stalmachem a Janem Hanušem Svobodou, žáky profesora Josefa Gočára. Bankovní dům je doplňen obytnou a společenskou částí ve stylu emocionálního funkcionalismu. Umělecká výzdoba v objektu je chráněna Národním památkovým ústavem, stejně jako celý plášť budovy. Výstavba objektu byla dokončena v roce 1942.

V rozmezí let 1948 – 1993 byl objekt několikrát necitlivě přestavován. Do roku 2000 spravoval kino (dříve Sokolovo) Pražský filmový podnik, který ponechal prostory bez nutných oprav a kino chátralo.

Od 1. srpna 2002 provozovala kino Atlas společnost Hollywood Classic Entertainment. Plánované investice do rekonstrukce kina zastavila povodeň, která v polovině srpna téhož roku zasáhla celou republiku. Povodeň tak neplánovaně prodloužila rekonstrukci až do roku 2005.

V dubnu roku 2013 převzala provoz kina společnost Cinemart Plus. Interiér vstupu Kina Atlas a Café Atlas prošel výraznou barevnou proměnou, kdy byla černá malba nahrazena světlými odstíny. Znovu tak vynikly původní materiály jako mramor a chrom nebo památkově chráněná mozaika na stěně Café Atlas. Malby na stěnách zobrazují postavu Péráka, mýtického hrdinu z doby, kdy budova vznikla. Malby jsou dílem akademického malíře Jindřicha Hájka. 

V červnu 2013 byl suterén kina částečně zaplaven při lokální průtrži mračen. Po dvouměsíční rekonstrukci bylo kino Atlas znovu otevřeno 1. srpna 2013. Opravy bylo možné realizovat i díky príspěvkům věrných diváků kina Atlas, kterým srdečně děkujeme.