26. 2. 2019

Díra v hlavě Dziura w glowie

Polsko, 2018, 81 min

26.2. 2019, 20:00 velký sál kina Atlas

Vstupenky zde

Trailer zde


 

Festival středoevropského filmu 3Kino, který proběhne letos v říjnu, o sobě dává vědět v průběhu celého roku a to cyklem „3Kino uvádí“. Nyní uvede snímek mladého polského režiséra Piotra Subbotka Díra v hlavě (Dziura w glowie, PL, 2018). 

V Polsku je premiéra filmu naplánovaná na květen 2019 a diváci 3Kina tak mají jedinečnou možnost vidět snímek s několika měsíčním předstihem.

Excentrický režisér ve středním věku vozí na střeše starého kombíku divadelní rekvizity. Uvnitř auta sedí celý jeho divadelní soubor. Objíždí malá venkovská divadla a je přesvědčený, že ho čeká sice prosté, ale „čisté“ publikum, které ocení jeho minimalisticky pojaté představení, kterému ale postupně přestávají rozumět i samotní herci. Ztrácí se hranice mezi představením a osobním životem. Po dramatickém rozchodu s divadelním souborem se vrací do rodné vesnice, kde se v domě své matky setkává s tajemným mužem. Snaha dovědět se, kdo je onen neznámí, se mění v posedlost.

Film, ve kterém hlavní roli ztvárnil vynikající Bartłomiej Topa, ocení milovníci středoevropské ale i skandinávské kinematografie pro svoji nezapomenutelnou atmosféru.

(Vavřinec Menšl)

Vzpomenete si? Na prvním ročníku 3Kino (2014) jsme zahajovali filmem Papusza, slavné režisérské dvojice dvojice: Joanna Kos-Krauze/ Krzysztof Krauze. Film posbíral mnoho cen, mimo jiné i za nejlepší kameru (Krzysztof Ptak, Wojciech Staroń). A právě Wojciech Staroń je kameramanem filmu “Díra v hlavě”. Máte se tedy na co těšit.

Czy pamietacie? Podczas pierwszej edycji 3Kino (2014) rozpocyznalismy od filmu Papusza, Sławnej parze reżyserskiej: Joanna Kos-Krauze/ Krzysztof Krauze. Film zebrał mnóstwo nagród, między innymi za najlepsze zdjęcia/montaż (Krzysztof Ptak i (Krzysztof Ptak i Wojciech Staroń). I właśnie Wojciech Staroń stoi za kamerą filmu “Díra v hlavě/ Dziura w glowie .” Jest na co czekac!

 

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *