Radio1 – to máme rádi!

Máme rádi Radio1

http://www.radio1.cz/clanek/novinka/8285-3kino-uvadi

3KINO UVÁDÍ…

23.3. 2018 – Mezinárodní filmový festival 3Kino přichází s projektem 3Kino uvádí…

Mezinárodní filmový festival 3Kino se rozhodl nečekat až do listopadu, kdy opět vypukne tentokrát pátý ročník této přehlídky středoevropské kinematografie a přichází s novým projektem 3Kino uvádíV rámci tohoto cyklu budou mít návštěvníci možnost každý měsíc zhlédnout jeden polský film. Pravidelné projekce se uskuteční vždy třetí úterý v měsíci v kině Atlas a Evald v Praze ve 20:00 hod. Cyklus bude probíhat do konce roku 2018, kromě pauzy o letních prázdninách.

Nominace na Oscara nejsou na rozdíl od českých filmů výjimkou, ale poměrně častou událostí. A také si myslíme, že pro českého diváka je nesmírně cenné, že má možnost porovnat, jak některá podobná témata zpracovali čeští a polští filmaři,“ dodává jeden z pořadatelů MFF 3Kino Vavřinec Menšl.

Cyklus 3Kino uvádí se zaměřuje na současnou polskou produkci – od komerčně úspěšných snímků až po mezinárodně oceňované nezávislé filmy. “Bez nadsázky lze říci, že současný polský film je na rozdíl od současného českého filmu světový. Každý rok vznikne v polské produkci či koprodukci hned několik snímků, které následně sbírají ceny na renomovaných filmových festivalech,“ říká Miloš Máca, jeden z organizátorů projektu.

3Kino uvádí film:

TAM A ZPĚT (Tam i z powrotem)
jako poctu slavnému polskému režisérovi Wojciechu Wojcikovi. 
Jedna jediná projekce v Praze v kině Atlas!

(Polsko; 98 min.; HD; english friendly – polské dialogy, anglické a české titulky)
Režie: Wojciech Wójcik
Scénář: Anna Swierkocka, Maciej Swierkocki
Kamera: Piotr Wojtowicz
Hudba: Krzesimir Dębski

Hrají: Janusz Gajos, Jan Frycz, Mariusz Jakus, Olaf Lubaszenko, Boguslawa Pawelec, Mirosław Baka, Edyta Olszówka, Sławomir Orzechowski, Anita Jancia, Witold Dębicki, Zdzisław Rychter, Paweł Burczyk, Jerzy Rogalski, Krzysztof Kołbasiuk, Jerzy Molga, Ryszard Jabłoński, Michal Jarmicki, Janusz R. Nowicki

Polsko, Lodž, rok 1965. Lékař Andrzej Hoffmann, vzhledem ke své minulosti v Zemské armádě (Armia Krajowa) a účelové politické neutralitě, nemůže získat pas, aby se mohl setkat s manželkou a dcerou žijícími v Anglii. Jeden z jeho pacientů, sní taktéž o útěku z Polska, proto navrhuje řešení problému: pas si budeme muset koupit, a jediný způsob, jak získat peníze, je bankovní loupež. Situace se komplikuje ve chvíli, kdy se Andrzej musí rozhodnout – zachránit lidský život, a tak vynést rozsudek nad sebou samým, nebo nechat zemřít jediného svědka loupeže? (Zdroj: csfd)

Film TAM A ZPĚT byl nominován na cenu Orly hned v deseti kategoriích.

Navíc jsme pro Vás připravili malé-třicetiminutové překvapení v podobě předfilmu Já a můj táta.

27.3. 20.00 Kino ATLAS – KOUPIT VSTUPENKU

3Kino uvádí film:

Umění milování (Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej)

Režie: Maria Sadowska  •  Scénář: Krzysztof Rak  •  Kamera: Michał Sobociński  •  Střih: Jarosław Kamiński  •  Hudba: Radzimir Dębski  •  Hrají: Magdalena Boczarska, Eryk Lubos, Justyna Wasilewska, Piotr Adamczyk, Jaśmina Polak, Borys Szyc, Karolina Gruszka

Na konci 70. let vyšla po velkých peripetiích v Polsku legendární kniha s názvem „Umění milování“, kterou doma tajně vlastnil snad každý. Její autorkou byla lékařka Michalina Wisłocka a zabývala se v ní odtabuizováním sexuality a poskytovala mj. i návod ženám, jak dosáhnout při milování co největšího potěšení. Odpor socialistických cenzorů, církve i konzervativní společnosti proti této knize jen zvyšoval poptávku po ní. Film zachycuje nejen historické události a mnohaleté pozadí vzniku tohoto díla, ale také osobní život její autorky. Wisłocka (Magdalena Boczarska) dokázala fundovaně a beze studu popsat ve své knize cestu ke štěstí v milostném životě druhých, v jejím vlastním však s nalezením pravé lásky a uspokojením tužeb příliš štěstí neměla. Zničehonic se ale na její cestě objevuje šarmantní a charismatický Jurek (Eryk Lubos). Režisérka Maria Sadowska („Den žen“), v Polsku jinak také populární zpěvačka, nepředkládá divákovi suchopárný životopisný film plný faktů, naopak se v souladu s tematikou zmíněné knihy nebojí použít také humor a nadsázku. Film je letošním diváckým hitem v Polsku, v polských kinech ho dosud zhlédly téměř 2 miliony diváků.

28.3. 20.00  Kino  ATLAS  – KOUPIT VSTUPENKU

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *