BOBRY

25.4.2018 / 18:00/ kino Atlas

Bobry
(Bobry, POL; 2013; 95 min., english unfriendly – polské dialogy, české titulky)

Režie/Director: Hubert Gotkowski
Scénář/Writer: Hubert Gotkowski, Marcin Kabaj
Kamera/Cinematography by: Paweł Labe
Střih/Editing by: Hubert Gotkowski
Hudba/Music by: Marcin Kabaj
Hrají/Cast: Wojciech Solarz, Robert Jarociński, Sebastian Stankiewicz, Marcin Kabaj, Paweł Gładyś, Kajetan Wolniewicz, Grzegorz Pawłowski ad.
Producent/Produced by: Hubert Gotkowski, Marcin Kabaj


vstupenky zde


“Bobry” je název již neexistující punkové hudební skupiny. Vydala jedno demo, poté se rozpadla a všichni členové pomalu přestali snít o hudbě a velké kariéře. Martin se právě vrací z Irska a s potupným pocitem prohry se rozhodne svůj život ukončit. V sebevraždě mu však zabrání jedna náhodná událost – nalezení inzerátu o prodeji jeho staré kytary. Martin se rozhodne kytaru získat zpět a hudební skupinu obnovit. Získává zpět partu: Klocka, který se mezitím začal živit prodejem psychotropních látek z pultů skladu psychiatrické léčebny a Smroda, který převzal rodinný podnik a nyní vede veřejné toalety… Paralelně tak sledujeme počínání samotných „zubatých“, které v “Bobrech” ztělesňují zkorumpovaní úředníci hledící si pořádku v papírech. Marcinův pokus o sebevraždu se octnul na seznamu Kosiarze, zdegenerovaného vtělení samotné Smrti, který jezdí ve zbídačeném černém karavanu, holduje alkoholu a za žádnou cenu nechce dopustit, aby se mladík zabil. Jen tak se totiž může osvobodit od své nezáživné práce na Zemi. Závod se smrtí začne rapidně nabírat na rychlosti, když se na scéně objeví drogově závislý policista.


Bobry is a name of already non-existing punk band. They produced one demo, then they split and all the members slowly gave up their dreams about music and great career. Marcin has just returned from Ireland and with humiliating feelings of failure he decides to kill himself. However, he is rescued from the suicide by an accidental discovery of an advertisement according which his late guitar is being sold. Marcin decides to get his guitar back and to revive the band. He reunites the band consisted of Klocek, Stink and Marcin himself. Klocek makes his living as a dealer of psychotropic pills stolen out of the stores of the mental hospital where Klocek is hospitalized in. The other guy from the band, Stink, overtook a family business and managers the public toilets. The film describes the reunion of the band parallel to the activities of the deaths that are shown as corrupted officers who just care about tidy paper work in the film. Marcin´s suicidal attempt is listed in a schedule of Reaper´s who is a degenerated version of a death, driving in a trashy black hearse, drinking heavily, trying his best to persuade Marcin to kill himself properly. It is the only way how the Reaper can quit the boring job on Earth. The race with death accelerates rapidly, as a drug addicted policeman occurs.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *