Program 2020

7. ročník 3KinoFest se uskuteční v termínu 4. – 11. 11. 2020.

3KinoFest  2020 se uskuteční v termínu 4. – 11. 11. 2020. Většina jeho projekcí proběhne ve dvou kinosálech Ústřední knihovny – Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí a ve dvou sálech kina Atlas v Praze 8.

Část doprovodného programu proběhne i v exteriéru Mariánského náměstí. Program zahrnuje výstavu autorského filmového plakátu (ateliér grafického designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem), koncert, divadelní představení (monodrama Marcina Bortkiewicze) a street divadlo Mandala at Boráros tér (autor David Solmló), které proběhne v exteriéru Mariánského náměstí.

Novinkou letošního doprovodného programu bude interaktivní divadelní představení (Mise Domov) pro děti, které navíc proběhne tak, aby rodiče mohli ve stejnou dobu nerušeně sledovat některý z filmů.

Součástí festivalu je také industry program, určený zejména pro filmové tvůrce a studenty filmových škol.

Soutěžní program se vzhledem k výjimečně komplikované situaci stále tvoří. Předpokládáme, že během měsíce září bude program v definitivní podobě zveřejněn.

Hlavními partnery festivalu jsou tyto instituce:

Městská knihovna v Praze, Polský institut v Praze, Evropský dům, Klub polského kapitálu v ČR, Slovenský filmový ústav, Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Záštity: Michaela Šojdrová – poslankyně Evropského parlamentu, Velvyslanectví Polské republiky v České republice, Piotr Gliński – Ministr kultury Polské republiky.