Program 2020

7. ročník 3KinoFest se uskuteční v termínu 4. – 11. 11. 2020. Většina jeho projekcí proběhne ve velkém kinosálu Ústřední knihovny – Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Kinosál Městské knihovny je vybaven špičkovou technologií, jak v oblasti promítání obrazu (digitální obraz ve 4K rozlišení + 3D projekce), tak i zvuku. V prostorách Ústřední knihovny bude sídlit také festivalový štáb  a umístěn infostánek pro návštěvníky festivalu. Další filmové projekce se uskuteční ve dvou sálech kina Atlas v Praze 8.

Bohatý doprovodný program 3KinoFestu 2020 zahrnuje koncert, divadelní představení a street divadlo maďarského autora, které proběhne přímo na Mariánském náměstí.

Novinkou letošního ročníku v oblasti doprovodného programu bude interaktivní divadelní představení pro děti, které navíc proběhne tak, aby rodiče mohli ve stejnou dobu nerušeně sledovat některý z filmů.

Součástí festivalu je také industry program, určený zejména pro filmové tvůrce a studenty filmových škol.

Podrobný program bude v průběhu následujících měsíců upřesněn.

Hlavními partnery festivalu jsou v roce 2020 Městská knihovna v Praze, Polský institut v Praze, Evropský dům, Klub polského kapitálu v ČR, Maďarské kulturní středisko a Slovenský institut v Praze.


3KinoFest 2020 se uskuteční pod záštitou poslankyně Evropského parlamentu Michaely Šojdrové a Velvyslanectví Polské republiky v České republice.