O nás

Mezinárodní filmový festival 3KinoFest, který byl založen v roce 2013, je pravidelnou přehlídkou středoevropské kinematografie se zvláštním zřetelem na země Visegrádské skupiny. Již od prvního ročníku, který proběhl v roce 2014, přináší ty nejlepší a nejzajímavější filmy z Polska, Slovenska, Maďarska a České republiky. Divák má příležitost vidět snímky, které se často do běžné kinodistribuce jen stěží dostanou. Zážitek ze sledování kvalitních filmů je umocněn atmosférou kin – 3Kino probíhá v centru Prahy.

Na festival každoročně přijíždí mnoho slavných umělců. Během posledních let 3KinoFest navštívili umělci jako například Krzysztof Zanussi, Janusz Majewski, Václav Marhoul, Sonia Bohosiewicz, Łukasz Grzegorzek, Olgierd Łukaszewicz, Adam Sikora, Beata Parkanová, Jenovéfa Boková, Hana Vagnerová, Adam Sedlák, Stanislav Zindulka, David Mrnka, Leszek Dawid, Krzysztof Łukaszewicz, Pavel Koutský, Juraj Herz, Eryk Lubos, Artur Zaborski, Rafael Lewandowski nebo Hubert Gotkowski.

3KinoFest nabízí divákům desítky filmů na předem stanovené téma, retrospektivy světově známých filmových tvůrců a výběr toho nejlepšího z partnerských festivalů. Mezinárodní odborná porota uděluje ceny ve dvou kategoriích, za nejlepší hraný celovečerní snímek a za nejlepší debut (Nejlepší středoevropský film“ a Zlatý debut“)

Bohatý doprovodný program zahrnuje koncert, zajímavé divadelní projekty a tematicky propojené workshopy. Novinkou letošního ročníku doprovodného programu bude interaktivní divadelní představení pro děti, které navíc proběhne tak, aby rodiče mohli ve stejnou dobu nerušeně sledovat některý z filmů. 

Industry program je určený zejména pro filmové tvůrce a studenty filmových škol.

3KinoFest od prvopočátku klade důraz na setkávání a propojování středoevropské kultury. S každým dalším ročníkem roste a upevňuje svoji silnou pozici nejen na pražské filmové scéně, ale i mezi respektovanými mezinárodními filmovými festivaly. 3KinoFest je zárukou kvalitně stráveného času pro filmové nadšence, studenty, tvůrce, distributory, zkrátka pro všechny diváky. 

Podporují nás