O festivalu

Mezinárodní filmový festival 3KinoFest je pravidelnou přehlídkou středoevropské kinematografie se zvláštním zřetelem na země Visegrádské skupiny. Již od prvního ročníku, který proběhl v roce 2014, přináší ty nejlepší a nejzajímavější filmy z Polska, Slovenska, Maďarska a České republiky.

Na 3Kino každoročně přijíždí mnoho slavných umělců, festival navštívili například Krzysztof Zanussi, Janusz Majewski, Václav Marhoul, Sonia Bohosiewicz, Adam Sikora, Jenovéfa Boková, Hana Vágnerová, Stanislav Zindulka, David Mrnka, Pavel Koutský, Juraj Herz a mnoho dalších. 3Kino nabízí divákům desítky filmů na předem stanovené téma, retrospektivy světoznámých tvůrců a výběr toho nejlepšího z partnerských festivalů. Mezinárodní odborná porota uděluje ceny ve dvou kategoriích, za nejlepší hraný celovečerní snímek a za nejlepší debut („Nejlepší středoevropský film“  a „Zlatý debut“).

Bohatý doprovodný program zahrnuje koncert, zajímavé divadelní projekty a tematicky propojené workshopy. Novinkou letošního ročníku doprovodného programu bude interaktivní divadelní představení pro děti, které navíc proběhne tak, aby rodiče mohli ve stejnou dobu nerušeně sledovat některý z filmů. Industry program je určený zejména pro filmové tvůrce a studenty filmových škol.

3KinoFest od prvopočátku klade důraz na setkávání a propojování středoevropské kultury. S každým dalším ročníkem roste a upevňuje svoji silnou pozici na kulturní scéně.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *