Slider Title

Short Excerpt

Milada / Milada

(Milada, ČR; 2017; 100 min.; DCP)

Režie/Director: David Mrnka


Scénář/Writer: David Mrnka, Robert J. Conant

Kamera/Cinematography by: Martin Štrba

Střih/Editing by: Olina Kaufmanová

Hudba/Music by: Aleš Březina

Hrají/Cast: Ayelet Zurer, Robert Gant, Alena Mihulová, Vladimír Javorský, Aňa Geislerová, Taťjana Medvecká, Vica Kerekes, Jaromír Dulava ad.

Producent/Producer: David Mrnka


KOUPIT VSTUPENKU
Milada1Jednou z událostí letošního ročníku našeho festivalu bude premiéra dlouho připravovaného a dlouho očekávaného filmu „Milada“, a to přesně v den, kdy snímek vstupuje do českých kin. Při příležitosti uvedení samozřejmě nebudou chybět tvůrci – v čele s režisérem a producentem filmu Davidem Mrnkou. Film se odehrává v letech 1937 až 1950 a je inspirován životem JUDr. Milady Horákové, jedné z exemplárních obětí zvůle komunistického režimu. Sledujeme příběh odvážné ženy, která bojovala za pravdu a demokracii vždy v souladu se svým svědomím a přesvědčením, aniž by podléhala konformismu či strachu z ohrožení. Po vykonstruovaném soudním procesu byla odsouzena za údajné spiknutí a vlastizradu (ve skutečnosti za svůj nekompromisní protikomunistický odboj) k trestu smrti. Jako jediná žena v tehdejším Československu byla popravena (konkrétně dne 27. 6. 1950). Představitelku hlavní role našel tvůrce v mezinárodně uznávané izraelské herečce Ayelet Zurer, stejně tak i mezinárodní ambice má film „Milada“, který si klade za cíl přiblížit osud Milady Horákové nejen u nás a nejen mladému publiku.

MFF 3Kino


One of the special events of this year will be a premiere of a long prepared and awaited movie „Milada“, which will be presented at the same day as it will enter the Czech cinemas. By the occasion of the presentation of course the filmmaker will not be missing, among others the director and producer David Mrnka. The movie takes place between 1937 and 1950 and is inspired by the life of JUDr. Milada Horáková, one of the exemplary victim of communistic despotism. A story of a courageous woman is shown who was fighting for the truth and democracy without being succumbed to conformism or to a fear of danger. During a fabricated trial she was convicted of alleged conspiracy and treason (that is how her uncompromising anti-communistic resistance was interpreted) and sentenced to death, as the only woman in the then Czechoslovakia. She was executed on 27 June 1950. The main character is played by internationally respected Israeli actor Ayelet Zurer and also the movie „Milada“ has international ambitions – to describe the life story of Milada Horaková not only in the Czech Republic and not only to a young audience.

MFF 3Kino