Program 2019
10. října / 10 października / October 10th
Že život má smysl / Że życie ma sens
V kinech 10. října – 16:45 – Evald Režie: Grzegorz Lipiec PL 2000 87′ Film se odehrává na jednom ze…
Život jako smrtelná nemoc přenášená pohlavní cestou / Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową
V kinech 10. října – 15:30 – Lucerna malý 15. října – 18:00 – Atlas velký Režie: Krzysztof Zanussi Scénář:…
Svatba / Wesele
V kinech 10. října – 16:30 – Atlas malý Režie: Wojciech Smarzowski PL 2004 101′ Zevrubný hořce ironický portrét polské…
Černý Mercedes / Czarny Mercedes
V kinech 10. října – 19:45 – Světozor 12. října – 20:00 – Lucerna velký Režie: Janusz Majewski Scénář: Janusz…
11. října / 11 października / October 11th
Navrátilec / Zawrócony
V kinech 11. října – 20:00 – Atlas malý Režie: Kazimierz Kutz PL 1994 78′ Kazimierz Kutz, který v danou…
Janek Vodnář / Jańcio Wodnik
V kinech 11. října – 17:45 – Atlas malý Režie: Jan Jakub Kolski PL 1993 107′ Venkovský filozof získává moc,…
Poslední zvonění / Ostatni dzwonek
V kinech 11. října – 17:15 – Evald Režie: Magdalena Łazarkiewicz Scénář: Włodzimierz Bolecki PL 1989 107′ V malém městečku…
Oko cyklónu / Oko cyklonu
V kinech 11. října – 16:15 – Atlas malý Režie: Henry Kostrubiec PL 1990 85′ První profesionální polský hraný film…
Bolše Vita / Bolse Vita
V kinech 11. října – 14:15 – Atlas malý 12. října – 17:30 – Atlas velký Režie: Ibolya Fekete Scénář:…
Železný most / Żelazny most
V kinech 11. října – 15:30 – Evald 12. října – 20:00 – Atlas velký Režie: Monika Jordan-Młodzianowska Scénář: Monika…
Pan Jones / Obywatel Jones
V kinech 11. října – 20:00 – Lucerna velký 13. října – 20:00 – Lucerna velký 14. řijna – 16:15…
Éter / Eter
V kinech 11. října – 17:15 – Světozor 11. října – 20:00 – Atlas velký Režie: Krzysztof Zanussi Scénář: Krzysztof…
7 citů / 7 uczuć
V kinech 11. října – 17:30 – Atlas velký 14. října – 16:00 – Atlas malý Režie: Marek Koterski Scénář:…
Hel
V kinech 11. října – 15:30 – Atlas velký Režie: Kinga Dębska Scénář: Kinga Dębska PL 2009 92′ Piotr vede…
Rozkvetlé údolí / Virágvölgy
V kinech 11. října – 15:15 – Světozor 12. října – 21:30 – Atlas velký Režie: László Csuja Scénář: László…
12. října / 12 października / October 12th
Propuštěn ze života / Zwolnieni z życia
V kinech 12. října – 17:00 – Atlas malý Režie: Waldemar Krzystek PL 1992 88′ Štědrý den 1989. Když Marek…
Porno
V kinech 12. října – 20:00 – Atlas malý Režie: Marek Koterski PL 1989 78′ Porno, natočené v roce 1989,…
Fízlové / Psy
V kinech 12. října – 13:00 – Evald Režie: Władysław Pasikowski PL 1992 104′ Polská realita krátce po pádu komunismu….
Staříci
V kinech 12. října – 16:00 – Světozor 12. října – 19:45 – Evald Režie: Martin Dušek, Ondřej Provazník Scénář:…
Výmyk / Wymyk
V kinech 12. října – 18:30 – Atlas malý Režie: Gregorz Zgliński PL 2011 85′ Rodinný příběh doprovázený láskou, nenávistí,…
Kontrolované hovory / Rozmowy kontrolowane
V kinech 12. října – 15:30 – Atlas malý Režie: Sylwester Chęciński PL 1991 93′ V prosinci 1981 Ryszard Ochódzki…
Exekutor / Komornik
V kinech 12. října – 13:45 – Atlas malý Režie: Feliks Falk PL 2005 93′ Lucjan Bohme je mladý soudní…
Bolše Vita / Bolse Vita
V kinech 11. října – 14:15 – Atlas malý 12. října – 17:30 – Atlas velký Režie: Ibolya Fekete Scénář:…
Železný most / Żelazny most
V kinech 11. října – 15:30 – Evald 12. října – 20:00 – Atlas velký Režie: Monika Jordan-Młodzianowska Scénář: Monika…
Trezor
V kinech 12. října – 16:00 – Atlas velký 13. října – 19:45 – Světozor Režie: Péter Bergendy Scénář: Norbert…
Černý Mercedes / Czarny Mercedes
V kinech 10. října – 19:45 – Světozor 12. října – 20:00 – Lucerna velký Režie: Janusz Majewski Scénář: Janusz…
Moje dcery krávy / Moje córki krowy
V kinech 12. října – 15:00 – Evald Režie: Kinga Dębska Scénář: Kinga Dębska PL 2015 88′ Příběhy o dvou…
Excentrici / Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy
V kinech 12. října – 17:15 – Evald Režie: Janusz Majewski Scénář: Włodzimierz Kowalewski, Janusz Majewski PL 2015 112′ Na…
Rozkvetlé údolí / Virágvölgy
V kinech 11. října – 15:15 – Světozor 12. října – 21:30 – Atlas velký Režie: László Csuja Scénář: László…
13. října / 13 października / October 13th
Blok krátkých filmů – Solanin Blok 1
V kinech 13. října – 13:30 – Evald PL 95′ První blok krátkometrážních filmů ze Solanin Film Festiwalu nabídne následující…
Tatínek / Tato
V kinech 13. října – 16:45 – Atlas malý Režie: Maciej Ślesicki PL 1995 110′ Michał je slavný kameraman. Povaha…
Strašný sen / Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza
V kinech 13. října – 15:00 – Atlas malý Režie: Kazimierz Kutz PL 1993 102′ Górkiewicz, povahou “velké dítě”, se…
Jen strach / Tylko strach
V kinech 13. října – 18:30 – Atlas malý Režie: Barbara Sass-Zdort PL 1993 90′ Katarzyna Sosnowska, známá televizní novinářka,…
3 dny bez rozsudku / 3 dni bez wyroku
V kinech 13. října – 20:15 – Atlas malý Režie: Wojciech Wójcik PL 1991 95′ V jednom z venkovských naprávných…
Zábava, zábava / Zabawa, zabawa
V kinech 13. října – 17:30 – Světozor 14. října – 16:45 – Evald Režie: Kinga Dębska Scénář: Kinga Dębska…
Křivý dům / Krzywy Domek
V kinech 13. října – 15:15 – Atlas velký Režie: Anna Wieczur-Bluszcz PL 2016 77′ Hlavním tématem umění je mateřství…
Tiché doteky
V kinech 13. října – 19:30 – Evald 14. října – 14:15 – Atlas velký Režie: Michal Hogenauer Scénář: Michal…
Návrat / Powrót
V kinech 13. října – 15:15 – Světozor Režie: Magdalena Łazarkiewicz Scénář: Katarzyna Terechowicz, Magdalena Łazarkiewicz PL 2018 105′ Příběh…
Nabarvené ptáče
V kinech 13. října – 17:15 – Atlas velký Režie: Václav Marhoul Scénář: Václav Marhoul CZ 2019 169′ Nabarvené ptáče…
Trezor
V kinech 12. října – 16:00 – Atlas velký 13. října – 19:45 – Světozor Režie: Péter Bergendy Scénář: Norbert…
Pan Jones / Obywatel Jones
V kinech 11. října – 20:00 – Lucerna velký 13. října – 20:00 – Lucerna velký 14. řijna – 16:15…
Jeden den / Egy nap
V kinech 13. října – 15:30 – Evald 14. října – 16:15 – Atlas velký Režie: Zsófia Szilágyi Scénář: Réka…
Dvojí svět hotelu Pacifik / Zaklęte rewiry
V kinech 13. října – 20:30 – Atlas Velký Režie: Janusz Majewski Scénář: Pavel Hajný PL 1975 97′ Filmové ztvárnění…
14. října / 14 października / October 14th
Blok krátkých filmů – Solanin Blok 2
V kinech 14. října – 14:30 – Evald PL 87′ Druhý blok krátkometrážních filmů ze Solanin Film Festiwalu nabídne následující…
Zábava, zábava / Zabawa, zabawa
V kinech 13. října – 17:30 – Světozor 14. října – 16:45 – Evald Režie: Kinga Dębska Scénář: Kinga Dębska…
Tiché doteky
V kinech 13. října – 19:30 – Evald 14. října – 14:15 – Atlas velký Režie: Michal Hogenauer Scénář: Michal…
Červená a bílá / Wojna polsko-ruska
V kinech 14. října – 18:00 – Atlas malý Režie: Xawery Żuławski Scénář: Xawery Żuławski PL 2009 108′ Andrzej Robakowski,…
Pan Jones / Obywatel Jones
V kinech 11. října – 20:00 – Lucerna velký 13. října – 20:00 – Lucerna velký 14. řijna – 16:15…
Jeden den / Egy nap
V kinech 13. října – 15:30 – Evald 14. října – 16:15 – Atlas velký Režie: Zsófia Szilágyi Scénář: Réka…
7 citů / 7 uczuć
V kinech 11. října – 17:30 – Atlas velký 14. října – 16:00 – Atlas malý Režie: Marek Koterski Scénář:…
15. října / 15 października / October 15th
Život jako smrtelná nemoc přenášená pohlavní cestou / Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową
V kinech 10. října – 15:30 – Lucerna malý 15. října – 18:00 – Atlas velký Režie: Krzysztof Zanussi Scénář:…
Výslech / Przesłuchanie
V kinech 15. října – 20:15 – Atlas velký Režie: Ryszard Bugajski PL 1982 111′ Filmová legenda, kterou tehdejší komunistická…
Den cvoka / Dzień świra
V kinech 15. října – 18:00 – Atlas malý Režie: Marek Koterski PL 2002 93′ Adaś Miauczyński, 49letý frustrovaný, inteligentní…